Myönnetyt pohjoismaiset arvonimet

NSMiF = Nordisk StorMästare i Fotografi
p=platina, g=kulta, s=hopea ja, b=pronssi

Arvonimet myönnetään normaalissa järjestyksessä hakemusten perusteella (joita NSMiF-arvonimien kohdalla ei itse tarvitse tehdä) ja jaetaan SKsL:n syyskokouksessa. Arvonimisäännöt.

NSMiF/p

2021
Roland Jensen (DK), Kim Kristensen (DK), Tiina Poimio (FI), Benny Rytter (DK), Ole Suszkiewicz (DK) ja Roald Synnevåg (NO)

2020
Petri Damstén (FI), Bjarne Hyldgaard (DK), Merja Martikainen (FI), Atle Sveen (NO) ja Marjukka Vähä-Ettala (FI).

NSMiF/g

2021
Leif Alveen (DK), Arne Bergo (NO), Gaute Frøystein (NO), Nicolai Godvin (DK), Russell Jacobsen (NO), Simo Jarvinen (FI), Nils-Erik Jerlemar (SE), Jon Knutsen (NO), Jørgen Kristensen (DK), Kari Kumpulainen (FI), Ilkka Niskanen (FI), Henrik Ramsing Kristensen (DK), Peter Reichel (SE), Marc Sabat (FI), Pekka Salminen (FI), Jan-Thomas Stake (SE), Ilkka Valkila (FI) ja
Göran Zebühr (SE)

2020
Jouko Eskelinen (FI), Håkon Grønning (NO), Roland Jensen (DK), Marjut Korhonen (FI), Kim Kristensen (DK), Una Streit Larsen (DK), Tuula Pitkälahti (FI), Tiina Poimio (FI), Benny Rytter (DK), Trond M. Skaret (NO), Jørgen Skaug (NO), Søren Skov (DK), Ole Suszkiewicz (DK), Rolf Sylta (NO) Roald Synnevåg (NO) ja Lars Martin Teigen (NO).

2019
Petri Damstén (FI), Bjarne Hyldgaard (DK), Merja Martikainen (FI), Atle Sveen (NO) ja Marjukka Vähä-Ettala (FI).

NSMiF/s

2021
Gilboa Levi (DK)

2020
Leif Alveen (DK), Arne Bergo (NO), Tony Clementz (SE), Jonas D. Madsen (DK), Bente R. Dybesland (NO), Bjørn Dykesteen (NO), Gaute Frøystein (NO), Nicolai Godvin (DK), Mats Grimfoot (SE), Clas Gustafson (SE), Atle Helland (NO), Russell Jacobsen (NO), Geir Jartveit (NO), Simo Jarvinen (DI), Nils-Erik Jerlemar (SE), Aki-Samuli Jortikka (FI), Jon Knutsen (NO), Jørgen Kristensen (DK), Kari Kumpulainen (FI), Marjo Lalli (FI), Bente Nedreboe (NO). Matti J. Niemi (FI), Ilkka Niskanen (FI), Øystein Nordås (NO), Krista Nurmi (FI), Henrik Ramsing Kristensen (DK), Peter Reichel (SE), Hemmo Ristimaki (FI), Juha Saastamoinen (FI), Marc Sabat (FI), Pekka Salminen (FI), Heikki Sarparanta (FI), Jan-Thomas Stake (SE), Ilkka Valkila (FI), Mikko Vapanen (FI), Monica Wennblom (SE) ja Göran Zebühr (SE).

2019
Jouko Eskelinen (FI), Håkon Grønning (NO), Geir Ivar Horgmo (NO), Roland Jensen (DK), Marjut Korhonen (FI), Kim Kristensen (DK), Una Streit Larsen (DK), Tuula Pitkälahti (FI), Tiina Poimio (FI), Benny Rytter (DK), Trond M. Skaret (NO), Jorgen Skaug (NO), Soren Skov (DK), Ole Suszkiewicz (DK), Rolf Sylta (NO), Roald Synnevåg (NO) ja Lars Martin Teigen (NO).

2018
Petri Damstén (FI), Bjarne Hyldgaard (DK), Merja Martikainen (FI), Atle Sveen (NO) ja Marjukka Vähä-Ettala (FI).

NSMiF/b

2020
Arne Andersson (SE), Henning Bossen (DK), Istvan Csomortani (SE), Anne Margrete Vognild Einum (NO), Jesper Fremming (DK), Mikaela Friberg (SE), Tuula Hautamäki (FI), Jussi Helimäki (FI), Mads Henriksen (DK), Seppo Hynninen (FI), Kai Hypen (FI), Danne Johansen (DK), Juha Jokinen (FI), Nina Jonsson (NO), Timo Lähtinen (FI), Sami Kontto (FI), Jukka-Pekka Korpi-Vartiainen (FI), Kauko Lehtonen (FI), Gilboa Levi (DK), Maria Lindberg (SE), Helle Lorenzen (DK), Mikael Lundblad (SE), Jes Lyngsie (DK), Johanna Lyömilä (FI), Aage Madsen (DK), Per Martens (DK), Jarmo Mäki (FI), Jarmo Mäntykangas (FI), Nicolaj Møller (DK), Arvid Nielsen (DK), Bjørn Reidar Olsson (NO), Elisa Putti (FI), Niko Puumalainen (FI), Risto Raunio (FI), Cathrin Flate Reiten (NO), Olle Robin (SE). Flemming Ryborg (DK), Pål M. Smørvik (NO), John Teglmand (DK), Morten Tellefsen (NO), Kirsi Tolvanen (FI), Reza Vahdati (DK), Sanna Vornanen (FI) ja Pertti Ylinen (FI).

2019
Leif Alveen (DK), Kim Møller Andersen (DK), Arne Bergo (NO), Tony Clementz (SE), Jonas D. Madsen (DK), Bente R. Dybesland (NO), Gaute Frøystein (NO), Nicolai Godvin (DK), Mats Grimfoot (SE), Clas Gustafson (SE), Marie Gustafsson (SE), Atle Helland (NO), Russell Jacobsen (NO), Geir Jartveit (NO), Simo Järvinen (FI), Erik Jensen (DK), Nils-Erik Jerlemar (SE), Aki-Samuli Jortikka (FI), Jon Knutsen (NO), Jørgen Kristensen (DK), Kari Kumpulainen (FI), Marjo Lalli (FI), Peter Helmut Larsen (DK), Paula Lehtimäki (FI), Bente Nedreboe (NO), Matti J. Niemi (FI), Ilkka Niskanen (FI), Marion Otterlei (NO), Henrik Ramsing Kristensen (DK), Peter Reichel (SE), Seppo Rintala (FI), Hemmo Ristimaki (FI), Juha Saastamoinen (FI), Marc Sabat (FI), Heikki Sarparanta (FI), Jan-Thomas Stake (SE), Veini Suuronen (FI), Lassi Tuominen (FI), Ilkka Valkila (FI), Mikko Vapanen (FI), Monica Wennblom (SE) ja Göran Zebühr (SE).

2018
Tore Johan Birkeland (NO), Bjørn Dykesteen (NO), Håkon Grønning (NO), Geir Ivar Horgmo (NO), Roland Jensen (DK), Kauko Keranen (FI), Rolf Tore Kjaeran (NO), Marjut Korhonen (FI), Kim Kristensen (DK) Una Streit Larsen (DK), Satu Mali (FI), Hans Ertzeid Mathisen (DK), Øystein Nordås (NO), Krista Nurmi (FI), Tuula Pitkälahti (FI), Tiina Poimio (FI), Benny Rytter (DK), Pekka Salminen (FI), Trond M. Skaret (NO), Jorgen Skaug (NO), Soren Skov (DK), Ole Suszkiewicz (DK), Rolf Sylta (NO), Roald Synnevåg (NO) ja Lars Martin Teigen.

2017
Petri Damstén (FI), Bjarne Hyldgaard (DK), Merja Martikainen (FI), Jouko Eskelinen (FI), Atle Sveen (NO) ja Marjukka Vähä-Ettala (FI).

Comments are closed.